Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Târgoviște au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Calea Ploiești, din municipiul Târgoviște.
Din verificările preliminare, polițiștii au stabilit faptul că un bărbat, de 79 de ani, din municipiul Târgoviște, în timp ce conducea un autoturism pe Calea Ploiești, a intrat cu mașina într-un stâlp.
În urma impactului, o femeie, de 73 de ani, pasageră în autoturism, a fost rănită, fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.

